Zioła wspomagające wątrobę. Wszystko o wzmacnianiu wątroby | Zioła Hepa Vitale

Zioła wspomagające wątrobę. Wszystko o wzmacnianiu wątroby

Dbać o wątrobę i trzustkę powinny nie tylko osoby, które zmagają się z chorobami tych organów. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, jak łatwo uszkodzić szczególnie wątrobę. Pełni ona niezwykle istotną funkcję. Filtruje niebezpieczne substancje, nie dopuszczając do ich odkładania w innych organach. Ma to też swoją negatywną stronę. Wątroba także ma swoje granice wytrzymałości. Dlatego też to ten organ jako jeden z pierwszych zaczyna szwankować w przypadku alkoholików, osób przyjmujących silne leki, ale też osób zatruwających się grzybami. Co gorsza, zniszczenie wątroby wiąże się z bardzo poważnymi konsekwencjami. Często prowadzi do marskości lub zapalenia wątroby. Przy tak poważnych dolegliwościach konieczne są dializy lub przeszczep organu, który nie jest w stanie pracować prawidłowo.

Dlaczego wątroba potrzebuje wzmocnienia?

Osoby, które nie są narażone na tak intensywne czynniki, jak wspomniane powyżej, także mogą borykać się z problemami z wątrobą. Zatrucie grzybami, czy choroba alkoholowa to ekstremalne przypadki. Pamiętać jednak należy, że wątrobę możemy powoli uszkadzać na wiele innych sposobów, dlatego niemalże każdego dotyczyć powinna regeneracja wątroby. Leki, nawet wydawane bez recepty, przyjmowane przewlekle także mogą uszkadzać wątrobę. Toksyny znaleźć możemy niemalże wszędzie. Ich źródłem są wszelkie chemiczne dodatki do żywności: konserwanty, barwniki, wzmacniacze, pestycydy. Oczywiście, najbardziej niebezpieczne są fast foody, ale nie tylko one. Nie pomagają też używki: alkohol, papierosy oraz duże ilości kawy. Nawet zanieczyszczenia powietrza oraz nadmierna ekspozycja na promieniowanie UV mogą obciążać ten organ.

Wieloletnie niszczenie wątroby może prowadzić do poważnych problemów. Jednakże nawet mniej poważne dolegliwości wynikające z nadmiernego obciążenia wątroby są nieprzyjemne: niestrawność, wzdęcia, bóle brzucha… Dlatego też warto rozważyć wzmacnianie wątroby ziołami.

Jakie zioła na wątrobę i trzustkę zadziałają najlepiej?

O wątrobę możemy w naturalny sposób dbać każdego dnia. Co więcej, wiele ziół wpływających pozytywnie na wątrobę, pozytywnie wpływa też na trzustkę. Dzięki temu możemy w pełni zadbać o pracę tych dwóch organów.

Na wątrobę doskonale zadziałają trzy zioła: babka płesznik, czarnuszka siewna oraz ostropest plamisty. Przede wszystkim wykazują właściwości wzmacniające ten organ.

Ostropest plamisty to doskonałe zioło na wątrobę. Działa osłonowo na uszkodzone komórki, zapobiega dalszemu uszkadzaniu tkanek, a także niweluje ryzyko wystąpienia poważnych chorób. Wymieniając zioła lecznicze na wątrobę, wrócić należy też do już wspomnianej czarnuszki siewnej. Wykazuje ona pozytywny wpływ na wątrobę, trzustkę i nerki. Działa na te organy wzmacniająco, dzięki czemu zapobiega wielu poważnym chorobom.

Podsumowanie

Zioła na trzustkę i wątrobę to świetny sposób na profilaktykę chorób tych organów. Mogą stanowić też wsparcie w walce z takimi dolegliwościami, jak: marskość wątroby, wirusowe zapalenie wątroby (typu C, B i A), zatrucie organizmu grzybami nieznanego pochodzenia, zbyt wysokie obtłuszczenie wątroby, zaburzenia lipidowe tego organu, a także zaburzenia wynikające z postępującej choroby alkoholowej.

Jesteśmy na

nasze aukcje
Poczekaj!
Chcesz rabat 10%?

Jesteśmy pewni, ze nasze produkty są najwyższej jakości i będą odpowiadać Twoim oczekiwaniom. Dlatego też, by zachęcić Cię do wypróbowania naszego produktu, którego jakość gwarantujemy, dajemy Ci rabat 10%.
Wpisz poniższy kod podczas zamawiania:
10RABAT2017