Przyczyny i skutki zanieczyszczenia organizmu. Dla kogo profilaktyczne odtrucie organizmu? | Zioła Hepa Vitale

Przyczyny i skutki zanieczyszczenia organizmu. Dla kogo profilaktyczne odtrucie organizmu?

Zanieczyszczenie organizmu toksynami to bardziej powszechny problem niż mogłoby się wydawać. Toksyny współcześnie znaleźć można wszędzie. Konserwanty, barwniki, aromaty oraz inne chemiczne dodatki w żywności… Pestycydy, którymi spryskiwana są warzywa i owoce… Najwięcej szkodliwych substancji znajdziemy oczywiście w wysoko przetworzonych potrawach oraz fast foodach. Toksyny mogą gromadzić się pod wpływem spożywania alkoholu, picia dużych ilości kawy oraz palenia papierosów.

Szkodliwe substancje odkładają się w organizmie nawet pod wpływem wdychania zanieczyszczonego powietrza. Słowem, bardzo trudno zupełnie wyeliminować toksyny z naszej rzeczywistości. Aby zupełnie uniknąć tego problemu należałoby żyć z dala od miasta i jeść wyłącznie organiczną żywność z własnego ogródka.

Skutki

Pierwsze skutki zanieczyszczenia organizmu łatwo zignorować lub pomylić z innymi dolegliwościami. Mogą być to nieprzyjemne problemy występujące po spożyciu ciężkich potraw – wzdęcia, uczucie ciężkości, zgaga… Wtedy często jest to sygnał, że to nasz organizm został obciążony toksynami. Wiele osób przypisuje te dolegliwości problemom z żołądkiem, a to błąd. Skutków zanieczyszczenia może być jednak znacznie więcej: zaparcia, bóle brzucha, bóle głowy, przemęczenie, rozdrażnienie, senność, a nawet trądzik. To wszystko to skutki problemów z zanieczyszczeniem organizmu. Ignorowanie tego stanu może mieć opłakane skutki. Poza pojawianiem się kolejnych dolegliwości, może dojść do poważnych uszkodzeń poszczególnych organów – np. wątroby i trzustki. Dlatego też warto profilaktycznie wykonywać usuwanie toksyn z organizmu.

Kto powinien wykonywać profilaktyczne odtruwanie organizmu z toksyn?

Profilaktyczne oczyszczanie z toksyn współcześnie powinien wykonywać praktycznie każdy. To dlatego że niewiele osób nie znajduje się w grupie ryzyka. Współczesny styl życia, zanieczyszczenia powietrza, konserwanty znajdujące się w żywności… Nie sposób uniknąć wszystkich tych czynników. Dlatego też każdy powinien profilaktycznie odtruwać organizm. Szczególną uwagę na to zagadnienie powinny zwracać uwagę osoby, które spożywają dużo chemii w żywności – jedzą żywność wysoko przetworzoną, a także piją słodzone, gazowane napoje. Na podwyższoną ilość toksyn w organizmie narażone są też osoby palące papierosy oraz pijące alkohol. W uproszczeniu można powiedzieć, że szczególnie narażeni są Ci, którzy odżywiają się niezdrowo i prowadzą niezdrowy styl życia.

Dlaczego warto profilaktycznie oczyszczać organizm? Przede wszystkim w ten sposób zapobiegniemy pojawieniu się poważnych dolegliwości, a profilaktyczne odtruwanie jest znacznie prostsze i daje lepsze efekty niż kuracja w przypadku, gdy organizm jest poważnie zanieczyszczony. Jeżeli zastanawiasz się nad tym, czym oczyścić organizm z toksyn w ramach profilaktyki, to do wyboru masz kilka sposobów. Profilaktyczne, naturalne oczyszczanie organizmu z toksyn można w prosty sposób wykonać przy pomocy odpowiednich ziół. Jeżeli zastanawiasz się, co oczyszcza organizm delikatnie, to odpowiedź brzmi – babka płesznik! Ta niepozorna roślinka doskonale usunie niebezpieczne substancje krążące po organizmie. Bezpośrednio działa w jelitach, to stamtąd pochłania toksyny, aby następnie je usunąć. Naturalne produkty oczyszczające organizm mogą też zawierać składniki, które bezpośrednio będą oczyszczać inne organy – wątrobę i trzustkę. W tej roli doskonale sprawdzi się ostropest plamisty oraz czarnuszka siewna. Połączenie tych trzech ziół to najlepszy pomysł na kompleksowe, zapobiegawcze oczyszczenie organizmu, ponieważ działają bezpośrednio na te organy, w których szkodliwe substancje gromadzą się najczęściej. W profilaktycznym oczyszczaniu wystarczy, że taki napar będziemy spożywać raz na 2 – 3 dni.

Jesteśmy na

nasze aukcje