Jak nie powinno się oczyszczać organizmu. Jednodniowy detoks i inne metody | Zioła Hepa Vitale

Jak nie powinno się oczyszczać organizmu. Jednodniowy detoks i inne metody

Detoks organizmu to coraz popularniejszy temat, nie tylko wśród osób zajmujących się dietetyką. Nic w tym dziwnego! Prawidłowo przeprowadzony detoks pozwala na utrzymanie ciała w dobrej formie, dbając o jego zdrowe funkcjonowanie. Niemalże każdy z nas zagrożony jest negatywnym oddziaływaniem toksyn. Znajdziemy je nie tylko w wysoko przetworzonej żywności. Konserwanty, barwniki i inne chemiczne dodatki obecne są niemalże wszędzie. Nawet owoce i warzywa nie są wolne od pestycydów. Na wzmożone odkładanie toksyn wpływ ma też alkohol, papierosy, zbyt duże ilości kawy, ale też zanieczyszczenia powietrza. Nie da się uniknąć toksyn! Niestety, mają one bardzo zły wpływ na całe ciało. Mogą uszkadzać poszczególne organy lub zakłócać ich pracę. Powodują przemęczenie, rozdrażnienie, bóle głowy i brzucha, zaparcia, wzdęcia i uczucie ciężkości. Świadomość tych procesów sprawiła, że coraz więcej interesuje się detoksykacją. Jednocześnie popularność tego zagadnienia sprawiła, że natknąć się można na coraz więcej kontrowersyjnych porad dotyczących oczyszczania organizmu. Część pomysłów jest nie tylko nieskuteczna, ale przede wszystkim może być niebezpieczna.

Jak nie powinno wyglądać oczyszczanie organizmu?

W sieci znaleźć możemy mnóstwo sposobów na detoks. Jednak nie każda metoda jest równie skuteczna i bezpieczna. Zacznijmy od tych, których powinno się unikać. Jednym z takich sposobów są lewatywy. Są one nieprzyjemne, wymagające i niełatwe w wykonaniu. Co jednak najważniejsza, wcale nie są tak skuteczne, jak mogłoby się zdawać. O ile w określonych przypadkach medycznych jest to najlepsza metoda leczenia, o tyle w przypadku domowego oczyszczania organizmu już niekoniecznie. Podczas lewatywy pozbywamy się bowiem dużej części zawartości jelit, ale nie wszystkich toksyn i zalegających złogów. Część z nich pozostaje w jelitach, szczególnie ich górnym odcinku. Lewatywa nie jest w stanie sobie z nimi poradzić. Jednak jej najistotniejszym minusem jest to, że podczas zabiegu wypłukujemy i naruszamy florę bakteryjną jelita. Ponadto lewatywy nie mogą stosować między innymi osoby cierpiące na hemoroidy, osoby, które mają problemy z sercem oraz nerkami.

Część osób decyduje się z kolei na jednodniowe oczyszczanie organizmu. Znaleźć można mnóstwo opisów takiej terapii, coraz więcej osób kusi się na obietnicę natychmiastowych efektów. Metoda ta polega na całodniowej głodówce. Pić można jedynie wodę. Niektórzy polecają przez dwa kolejne dni również nic nie jeść, a pić jedynie soki. Proces ten ma wypłukać wszystkie toksyny. Nie jest to jednak takie proste. Sama woda i soki nie są w stanie wypłukać toksyn krążących po organizmie. Ponadto jednodniowy detoks nie jest zdrowy dla organizmu. Żadna forma głodówki lub mono diety nie jest korzystna. U niektórych osób może dojść do zaburzenia procesów trawienia i złego samopoczucia.

Jak prawidłowo przeprowadzić detoks?

Jak powinna wyglądać skuteczna detoksykacja? Możemy wykonać ją w domowym zaciszu. Nie będzie to jednak ani lewatywa, ani jednodniowa głodówka. Proponowany sposób jest o wiele łatwiejszy, bezpieczniejszy, przyjemniejszy, ale co najważniejsze skuteczniejszy. Mowa tu o stosowaniu odpowiednich ziołowych naparów. To o wiele bardziej przyjemna alternatywa, dzięki której w pełni zadbamy o nasz organizm.

.

Jesteśmy na

nasze aukcje
Poczekaj!
Chcesz rabat 10%?

Jesteśmy pewni, ze nasze produkty są najwyższej jakości i będą odpowiadać Twoim oczekiwaniom. Dlatego też, by zachęcić Cię do wypróbowania naszego produktu, którego jakość gwarantujemy, dajemy Ci rabat 10%.
Wpisz poniższy kod podczas zamawiania:
10RABAT2017