Jak oczyścić organizm z toksyn? Domowe sposoby - zioła | Zioła Hepa Vitale

Jak oczyścić organizm z toksyn? Domowe sposoby – zioła

Wiele osób zapewne zastanawia się, jak skutecznie i szybko wykonać detoks organizmu. Co najważniejsze, taką kurację z powodzeniem możemy przeprowadzić samodzielnie. Oczyszczanie organizmu ziołami w domowym zaciszu to najlepszy sposób, aby pozbyć się toksyn. Jest w pełni bezpieczny, naturalny i skuteczny. Nie trzeba przechodzić morderczych, nieprzyjemnych terapii.

Doskonale sprawdzi się stosowanie ziołowych naparów. Zioła mogą mieć przyjemną w stosowaniu formę herbatki, którą wystarczy zalać wrzątkiem. Taki napój będzie miał neutralny smak i aromat. Z powodzeniem zastąpi poranną herbatę. Opisane poniżej zioła na oczyszczenie organizmu z toksyn posiadają także inną istotną zaletę. Mianowicie, poprawiają metabolizm. Picie ich o poranku sprawi, że przez cały dzień procesy trawienia będą odbywać się sprawniej. Wpłynie to nie tylko na ogólny komfort, ale też na wsparcie odchudzania. Zioła to doskonały sposób na oczyszczenie organizmu z toksyn. Domowe sposoby zadziałają tu doskonale. Nie musimy stosować nieprzyjemnych, uporczywych rozwiązań takich, jak lewatywa, czy głodówka.

Babka płesznik zastosowanie

Jednym ze skutecznie oczyszczających ziół jest babka płesznik. Działanie detoksykujące zawdzięcza bogactwu składników takich, jak: kwas uronowy, arabioza, ksyloza, tłuszcze roślinne, garbniki, akubina (glikozyd irydoidowy) i fitosterole.

Jej lecznicze właściwości znane są od wieków. Niegdyś, w medycynie ludowej stanowiła rozwiązanie na wiele chorób, np. zapalenie oskrzeli i artretyzm. Obecnie wykorzystuje się ją do innych celów. Jednym z istotniejszych zastosowań jest właśnie oczyszczanie organizmu. Ziarenka babki przechodząc przez układ pokarmowy powoli pęcznieją i chłoną po drodze toksyny. Ponieważ babka nie jest trawiona, wraz z toksynami zostaje wydalona z organizmu.

Choć babka plesznik bezpośrednio działa w jelitach, to stopniowo oczyszcza cały organizm. Co więcej, wykazuje też inne zalety. Przyśpiesza metabolizm, zmniejsza wchłanianie glukozy z krwi, reguluje poziom cholesterolu. Reguluje też pracę układu trawiennego. Najbardziej jednak ceniona jest za pobudzanie perystaltyki jelit. Dzięki temu niweluje zaparcia, ale też wzdęcia i bóle brzucha wynikające z problemów trawiennych. Babkę warto spożywać podczas antybiotykoterapii, gdyż stymuluje wzrost liczby dobrych bakterii w jelitach. Jej liczne, dobroczynne właściwości udowadniają, że jeśli chodzi o zagadnienie, jakim jest detoksykacja organizmu, domowe sposoby to najlepsze rozwiązanie.

Ostropest i czarnuszka siewna

Tak jak babka płesznik działa bezpośrednio w jelitach, zarówno czarnuszka, jak i ostropest plamisty działają w wątrobie i trzustce. To ważne, gdyż to właśnie w wątrobie gromadzi się wiele szkodliwych substancji. Jest ona bowiem odpowiedzialna za filtrowanie toksyn tak, aby nie trafiały one w inne obszary ciała. Ciekawym ziołem jest ostropest plamisty. Działanie zawdzięcza trzem substancjom: sylimarynie, flawonoidom oraz antyoksydantom. Czarnuszka siewna zawiera z kolei: kwasy tłuszczowe, fosfolipidy, fitosterole, białka, flawonoidy, alkaloidy, olejek eteryczny, witaminy oraz związki cynku, selenu, magnezu, żelaza i innych pierwiastków. Składniki obu ziół oczyszczają wątrobę i trzustkę z toksyn.

Podsumowanie

Trzy opisane powyżej zioła działają w jelitach, wątrobie i trzustce, czyli tam, gdzie toksyny gromadzą się najczęściej. Połączenie tych trzech składników udowadnia, że na oczyszczenie organizmu, domowe sposoby działają najlepiej.

Babka płesznik, ostropest plamisty i czarnuszka siewna to kompleksowe oczyszczanie organizmu z toksyn. Domowe sposoby na detoks całego ciała są najlepszym rozwiązaniem, gdyż są całkowicie naturalne i bezpieczne. Opisane powyżej zioła oczyszczające organizm z toksyn są komplementarne, skuteczne, ale jednocześnie też delikatne.

Jesteśmy na

nasze aukcje
Poczekaj!
Chcesz rabat 10%?

Jesteśmy pewni, ze nasze produkty są najwyższej jakości i będą odpowiadać Twoim oczekiwaniom. Dlatego też, by zachęcić Cię do wypróbowania naszego produktu, którego jakość gwarantujemy, dajemy Ci rabat 10%.
Wpisz poniższy kod podczas zamawiania:
10RABAT2017