Czy to chora wątroba? Objawy i przyczyny problemów z wątrobą | Zioła Hepa Vitale

Czy to chora wątroba? Objawy i przyczyny problemów z wątrobą

Wątroba pełni wiele istotnych funkcji. Neutralizuje toksyny i nie dopuszcza do przedostawania się szkodliwych substancji do innych narządów. Jednocześnie narażona jest na wiele problemów, w szczególności na negatywny wpływ filtrowanych toksyn. Choroby wątroby to bardzo poważne schorzenia, których leczenie wiąże się z koniecznością długotrwałego przyjmowania silnych leków, dializami, a nawet przeszczepem. Dlatego też warto wiedzieć, jakie są przyczyny chorób wątroby i jak wyglądają pierwsze objawy problemów z tym organem. Dzięki temu będziemy w stanie odpowiednio wcześnie zapobiec pojawieniu się chorób lub zareagować odpowiednio wcześnie.

Przyczyny chorej wątroby

Przyczyn problemów z wątrobą może być wiele. Nie na wszystkie mamy wpływ, ale wielu czynników ryzyka możemy unikać. To niezwykle istotne, ponieważ choroby wątroby to bardzo poważne dolegliwości, a ich konsekwencje mogą być opłakane.

Zioła na wątrobę - Hepa Vitale

HEPA VITALE
MIESZANKA ZIOŁOWA ZAMÓW!

Używki

Wątrobie nie sprzyjają używki. Alkohol i papierosy to bardzo poważni wrogowie tego organu. Nie bez przyczyny osoby, niestroniące od mocnych trunków oraz palacze po latach zmagają się z poważnymi dolegliwościami, jak na przykład niedoczynność wątroby. To bardzo poważne czynniki, przez które dochodzi do uszkadzania wątroby.

Niezdrowa dieta

Spożywanie wysoko przetworzonej żywności to kolejny istotny problem. Konserwanty, aromaty, wzmacniacze smaku, spulchniacze, barwniki… To chemia, która gromadzi się właśnie w wątrobie. Obciąża ją i prowadzi do pojawienia się wielu nieprzyjemnych objawów.

Sprawdź jakie zioła na wątrobę warto pić!

Zanieczyszczenia powietrza

Negatywnie na jej pracę mogą oddziaływać nawet zanieczyszczenia powietrza. Nie do końca mamy wpływ na ten czynnik, ale warto pamiętać o jego istnieniu. Żyjesz w dużym mieście? Każdego dnia masz do czynienia ze spalinami, a może nawet smogiem? Wdychając je, obciążasz swoją wątrobę. Zanieczyszczenia powietrza to tak naprawdę trucizna dla naszego organizmu, która odkłada się właśnie w wątrobie.

Oczywiście, nikt nie wymaga od osób żyjących w dużych miastach, aby wyprowadzili się na wieś. Świadomość istnienia tego czynnika ryzyka powinna jednak wpłynąć na podjęcie dodatkowych kroków w celu oczyszczenia i wzmocnienia wątroby.

Nadwaga

Wątrobie nie sprzyja także nadwaga. Duża ilość tkanki tłuszczowej w przypadku nadwagi zazwyczaj nie gromadzi się jedynie pod skórą, ale także wokół narządów wewnętrznych. Tłuszcz z kolei bardzo źle wpływa na wątrobę.

Objawy problemów z wątrobą

Czy wątroba może boleć?

Istnieje szereg sygnałów świadczących o tym, że z wątrobą dzieje się coś złego. Wiele osób mówi o bólu wątroby. Określają w ten sposób ból w prawym podżebrzu, czyli w okolicy, w której znajduje się ten organ. Jednakże wątroba nie posiada unerwienia czuciowego, a co za tym idzie – nie może boleć sama w sobie. Takie dolegliwości są efektem podrażnianej przez wątrobę błony surowiczej. Ból związany jest z powiększeniem tego organu. Taki stan może być wynikiem obtłuszczenia wątroby, zastoju krwi, występowania zespołu Budda-Chiariego, chorób hematologicznych, a także nowotworów wątroby. Dlatego też jeżeli odczuwamy ból w okolicy wątroby, niezwłocznie musimy udać się do lekarza.

Inne typowe objawy

To jednak nie wszystko. Dolegliwościom wątrobowym najczęściej towarzyszą takie symptomy, jak: dyskomfort po spożyciu tłustych potraw, wzdęcia, zgaga, bóle brzucha, nudności i wymioty, brak apetytu, a także żółtaczka. Większość z tych objawów dotyczy układu pokarmowego i mogą być one mylone właśnie z problemami z układem trawiennym. Takie symptomy pojawiające się po spożyciu ciężkich potraw najczęściej świadczą jednak o problemach z wątrobą właśnie.

Przy dolegliwościach wątrobowych pojawić mogą się też takie dolegliwości, jak: osłabienie, senność, szybkie męczenie się, świąd, zaburzenia miesiączkowania, obniżenie libido, ginekomastia (przerost piersi u mężczyzn), zaburzenia krzepnięcia oraz obrzęki. Symptomy te często są ignorowane lub przypisywane innym dolegliwościom. Zawsze jednak powinny wzbudzać podejrzenia wystąpienia problemów z wątrobą właśnie.

Jesteśmy na

nasze aukcje